صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۱۰ بهمن ۱۳۹۳

عجیب‌ترین حیوانات در سال ۲۰۱۴

عجیب‌ترین حیوانات در سال ۲۰۱۴

نشنال جئوگرافیک به تازگی لیستی از ویژگی کشف شده در مورد حیوانات در سال ۲۰۱۴ را منتشر کرده است:

کدخبر:93111027

منبع:تابناک

تاریخ:93/11/10

 

 

 

 

قورباغه بنفش به زیرِ زمین می رود 

دهمین مورد در لیست جانوران عجیب و غریب نشنال جئوگرافیک، قورباغه بنفش هندی است که با داشتن ظاهری عجیب، اکثر عمر خود را در زیر زمین می‌گذراند. این جانور به قورباغه بینی خوکی نیز نامیده شده و جزو گونه‌های در معرض خطر بومی قسمت‌های غربی کوه های هند، شناخته می‌شود.

قورباغه بنفش به زیرِ زمین می رود دهمین مورد در لیست جانوران عجیب و غریب نشنال جئوگرافیک، قورباغه بنفش هندی است که با داشتن ظاهری عجیب، اکثر عمر خود را در زیر زمین می‌گذراند. این جانور به قورباغه بینی خوکی نیز نامیده شده و جزو گونه‌های در معرض خطر بومی قسمت‌های غربی کوه های هند، شناخته می‌شود.

پرنده ای که خود را مسموم می کند

مسافتی که ما برای عشق‌مان می رویم، گاهی اوقات می تواند چشمگیر باشد. پرنده‌ای با نام هوبرهایان وجود دارد که که رژیم غذایی شیطانی شامل از سوسکهای سمی دارد و واقعا ممکن است به آن ها در جذب جنس ماده کمک کند.پژوهش‌ها نشان دادند که مردان (در تصویر، یک نر در سمت راست، به ماده اظهار عشق می کند) سوسک های تاول زده (سمی) بسیار بیشتری نسبت به زنان می‌خورند و این یک استراتژی است که باعث می‌شود آنها در طول جفت‌گیری سالم به نظر برسند.

پرنده ای که خود را مسموم می کند مسافتی که ما برای عشق‌مان می رویم، گاهی اوقات می تواند چشمگیر باشد. پرنده‌ای با نام هوبرهایان وجود دارد که که رژیم غذایی شیطانی شامل از سوسکهای سمی دارد و واقعا ممکن است به آن ها در جذب جنس ماده کمک کند.پژوهش‌ها نشان دادند که مردان (در تصویر، یک نر در سمت راست، به ماده اظهار عشق می کند) سوسک های تاول زده (سمی) بسیار بیشتری نسبت به زنان می‌خورند و این یک استراتژی است که باعث می‌شود آنها در طول جفت‌گیری سالم به نظر برسند.

خرچنگ پارچه‌ای

در ماه اوت، یک ماهیگیر، یک خرچنگ بسیار نادر

خرچنگ پارچه‌ای در ماه اوت، یک ماهیگیر، یک خرچنگ بسیار نادر"پارچه ای" در نیوهمپشایر صید کرد. این جانور به طور طبیعی سبز مایل به قهوه ای است، خرچنگ دریایی می تواند در انواع رنگ ها مشاهده شود، از جمله آبی، دو رنگ - بارنگ کامل در سمت پایین. نژاد آلبینو این خرچنگ ممکن است به نسبت یک در صد میلیون یافت شود و بسیار نادر است. شانس پیدا کردن یک خرچنگ پارچه ای ۱ در ۳۰ میلیون و با توجه به برخی از تخمین ها ۱ در ۵۰ میلیون می‌باشد.

سوشی، نوعی حیوان گورکن

این مخلوق ممکن است مانند یک تکه از سوشی ماهی قزل آلا به نظر برسد، اما در واقع نوعی حیوان گورکن به نام پری صورتی آرژانتین است. این جانور کوچکترین حیوان از نوع گورکن بوده و در طول ۸۴-۱۱۷ میلی متر دیده شده است. این حیوان کوچک، موهای سفید ابریشمی و لاک پشتی صورتی دارد که نوعی پوسته بیرونی و زره برای بدن‌اش است.  این موجود یک حفار باور نکردنی است و بزگترین ترین پنجه آن تقریبا به اندازه یک ششم طول بدن‌اش است.

سوشی، نوعی حیوان گورکن این مخلوق ممکن است مانند یک تکه از سوشی ماهی قزل آلا به نظر برسد، ولی در واقع نوعی حیوان گورکن به نام پری صورتی آرژانتین است. این جانور کوچکترین حیوان از نوع گورکن بوده و در طول ۸۴-۱۱۷ میلی متر دیده شده است. این حیوان کوچک، موهای سفید ابریشمی و لاک پشتی صورتی دارد که نوعی پوسته بیرونی و زره برای بدن‌اش است. این موجود یک حفار باور نکردنی است و بزگترین ترین پنجه آن تقریبا به اندازه یک ششم طول بدن‌اش است.

کرم ابریشم مودار سمی

اینجا اصلاً نرم و گرم نیست، یک تیر کوچک بسیار سمی اما به شدت کاری توسط یک کرم ابریشم مودار در اوایل سال جاری باعث شد، در شرق ایالات متحده، افرادی به بیمارستان  فرستاده شوند.

سمی ترین نوع از این جانور، کرم ابریشم چهره خزدار می‌باشد که نامش را به این دلیل که شبیه به یک گربه پشمی خانگی است، گرفته است. در حالی که این حشرات ممکن است نرم به نظر برسند، شانه بیرونی آنها، تیغ های کوچکی را در خود پنهان کرده که بسیار سمی هستند و می‌توانند در پوست شما فرو روند.

کرم ابریشم مودار سمی اینجا اصلاً نرم و گرم نیست، یک تیر کوچک بسیار سمی ولی به شدت کاری توسط یک کرم ابریشم مودار در اوایل سال جاری سبب گردید، در شرق ایالات متحده، افرادی به بیمارستان فرستاده گردند. سمی ترین نوع از این جانور، کرم ابریشم چهره خزدار می‌باشد که نامش را به این دلیل که شبیه به یک گربه پشمی خانگی است، گرفته است. در حالی که این حشرات ممکن است نرم به نظر برسند، شانه بیرونی آنها، تیغ های کوچکی را در خود پنهان کرده که بسیار سمی هستند و می‌توانند در پوست شما فرو روند.

قورباغه های رقاص

چهارده گونه جدید از قورباغه های رقاص کوچک در جنگل های غربی هند، کشف شده‌اند. نرهای این جانور برای جلب توجه ماده‌ها، اقدام به پا تکان دادن و حرکات دیگر خنده‌داری با بدن‌شان می‌کنند.

قورباغه های رقاص چهارده گونه جدید از قورباغه های رقاص کوچک در جنگل های غربی هند، کشف شده‌اند. نرهای این جانور برای جلب توجه ماده‌ها، اقدام به پا تکان دادن و حرکات دیگر خنده‌داری با بدن‌شان می‌کنند.

تکشاخ واقعی

به نظر می رسد که از افسانه ها آمده است، اما این گوزن تک شاخ، مانند یک اسب شاخدار واقعی است. گوزن های ماده دارای یک نوع بسیار نادر از ناهنجاری در شاخ هستند، که به احتمال زیاد این شاخ به علت آسیبی که  در اوایل رشد ایجاد می شود، پدیدار می گردد. چنین صدماتی در گوزن ها شایع است و اغلب به اختلالاتی از جمله ایجاد شکل چنگک خیالی (شکل شاخ) در شاخ گوزن منجر می شود.

تکشاخ واقعی به نظر می رسد که از افسانه ها آمده است، ولی این گوزن تک شاخ، مانند یک اسب شاخدار واقعی است. گوزن های ماده دارای یک نوع بسیار نادر از ناهنجاری در شاخ هستند، که به احتمال زیاد این شاخ به دلیل آسیبی که در اوایل رشد ایجاد می شود، پدیدار می شود. چنین صدماتی در گوزن ها شایع است و اغلب به اختلالاتی از جمله ایجاد شکل چنگک خیالی (شکل شاخ) در شاخ گوزن منجر می گردد.

شیطان دریای سیاه

با شکاف دهان و دندان‌های تیز سوزنی‌اش، به همراه کمی خیال پردازی؛ شیطان سیاه و سفید دریاهاست. قلابچه ماهی، سوژه ای برای جلب توجه به نظر می رسد و زمانی که چندی پیش یک غواص از نزدیک از آن عکس گرفت، محققان توانستند طول این ماهی را بر حسب فوت به دست آوردند (این اولین بار است که از این گونه نادر در زیستگاه طبیعی خودش به صورت زنده فیلم برداری شده است)

شیطان دریای سیاه با شکاف دهان و دندان‌های تیز سوزنی‌اش، به همراه کمی خیال پردازی؛ شیطان سیاه و سفید دریاهاست. قلابچه ماهی، سوژه ای برای جلب توجه به نظر می رسد و زمانی که چندی پیش یک غواص از نزدیک از آن عکس گرفت، محققان توانستند طول این ماهی را بر حسب فوت به دست آوردند (این اولین بار است که از این گونه نادر در زیستگاه طبیعی خودش به صورت زنده فیلم برداری شده است)

تولد مار ویرجین

تولد ویرجین به عنوان طولانی ترین مار جهان، برای اولین بار ثبت شده است. یک پیتون زنبوری ۱۱ ساله به نام تلما، شش فرزند ماده در محلی که او با یکی پیتون دیگر ماده به نام لوئیس زندگی می کند، به دنیا آورده است. هیچ انسانی تاکنون به نزدیکی این مار مادر ۹۱ کیلوگرمی و ۶ متری  نرفته است.

تولد مار ویرجین تولد ویرجین به عنوان طولانی ترین مار جهان، برای اولین بار ثبت شده است. یک پیتون زنبوری ۱۱ ساله به نام تلما، شش فرزند ماده در محلی که او با یکی پیتون دیگر ماده به نام لوئیس زندگی می کند، به دنیا آورده است. هیچ انسانی تاکنون به نزدیکی این مار مادر ۹۱ کیلوگرمی و ۶ متری نرفته است.

 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور