صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۱۰ بهمن ۱۳۹۳

دشمن خانم های بالای 50 سال را بشناسید‍!

دشمن خانم های بالای 50 سال را بشناسید‍!

سالمندی با تغییراتی در توان فرد و حواس او همراه است. کاهش قدرت و توانایی جسمی، کاهش حس چشایی و بویایی، اختلال در سیستم ایمنی بدن و عملکرد ارگان ها از جمله این تغییرات است.

کدخبر:93111025

منبع:باشگاه خبرنگاران

تاریخ:93/11/10

 

 

 

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ افرادی که در هفته بیش از دوبار غذاهای آماده استفاده می‌کنند، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند استفاده زیاد غذاهای پرکالری و چرب همچون غذاهای آماده، احتمال ابتلا افراد به چاقی و دیابت را افزایش می‌دهد.

بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهند چربی موجود در غذاهای شیرین مانند انواع شیرینی ها و غذاهای آماده روند پیری در سالمندان به ویژه در خانم ها را دوبرابر می کنند.

بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون بالا و چربی بالا از جمله بیماری‌های شایع در دوران سالمندی محسوب می‌گردند. مصرف زیاد نمک، غذاهای شور، روغن و انواع چربی‌ها از عوامل موثر در افزایش فشارخون و بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است. در پیشگیری و درمان تغذیه‌ای فشارخون بالا و بیماری‌های قلبی و عروقی، کاهش مصرف نمک، کاهش و بهبود مصرف روغن و چربی و کنترل مصرف انواع قندها توصیه می‌گردد.

خانم ها با محدود کردن مصرف انواع شیرینی ها و غذاهای چرب باید دوران سالمندی سالمی را طی کنند و طول عمر خود را افزایش دهند.


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور