صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۱۰ بهمن ۱۳۹۳

ترکیه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز از ایران وارد می‌کند

ترکیه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز از ایران وارد می‌کند

وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه اعلام کرد این کشور در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز از ایران وارد کند که معادل یک پنجم کل گاز وارداتی این کشور خواهد بود.

کدخبر:93111011

منبع:تسنیم

تاریخ:93/11/10

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از دیلی صباح، بر اساس اعلام وزارت انرژی و منابع طبیعی ترکیه، واردات گاز طبیعی این کشور در سال 2015، با 9.6 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 52.2 میلیون متر مکعب خواهد رسید.

مصرف گاز در ترکیه به دلیل توسعه اقتصاد، صنعت و رشد جمعیت این کشور در سال های اخیر رو به افزایش بوده و ترکیه در سال 2014، 47.6 میلیارد متر مکعب گاز وارد کرده است.

شرکت خط لوله نفت ترکیه (بوتاش) از طریق خطوط لوله غربی و جریان آبی 20 میلیارد متر مکعب گاز از روسیه وارد خواهد کرد. همچنین قرار است 10 میلیارد متر مکعب گاز از ایران و 6.6 میلیارد متر مکعب نیز از آذربایجان وارد گردد.

شرکت بوتاش همچنین قصد دارد حدود 5.6 میلیارد متر مکعب گاز در قالب ال ان جی از الجزایر و نیجریه وارد کند.

به علاوه، دیگر شرکت های ترکیه به جز بوتاش حدود 10 میلیارد متر مکعب دیگر از روسیه وارد خواهند کرد.

ترکیه بخش اعظم گاز خود را صرف تولید برق می کند که شامل حدود نیمی از مصرف گاز طبیعی این کشور است. بخش های صنعتی و مسکونی نیز حدود 20 درصد مصرف گاز ترکیه را به خود اختصاص می دهند.

بر اساس اعلام وزارت انرژی ترکیه، 45 درصد تولید برق ترکیه از گاز طبیعی، 25 درصد از نیروگاه های هیدروالکتریکی، و مابقی از دیگر منابع تولید می گردد.


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور