صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۱۰ بهمن ۱۳۹۳

پیامکهای ارسالی از سوی اپراتورها مخابرات ساماندهی می شود

پیامکهای ارسالی از سوی اپراتورها مخابرات ساماندهی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در شورای عالی فضای مجازی، دستورالعملی مشخص برای ارسال پیامک هایی که باید برای مردم ارسال شود تصویب شده است.

کدخبر:93111004

منبع:خبرگزاری مهر

تاریخ:93/11/10

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه تلفن همراه «جی ال ایکس» خرمشهر در جمع خبرنگاران بیان داشت: برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه های گسترده ای است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ارتباطات و زیر ساخت برای دولت یازدهم و همچنین مجلس شورای اسلامی دارای اهمیت ویژه ای است و عملا ICT را به عنوان پیشران و توانمندساز بخش های دیگر می دانند به همین علت برنامه های مختلفی را در دستور کار داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اضافه کرد: در روستاها و مناطق محروم به طور تقریبی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای تلفن هستند و حتی تعداد زیادی از روستاهای بالای ۱۰ خانوار نیز از تلفن بهره مند هستند.

۳۰ هزار روستا تا پایان امسال از اینترنت بهره مند می شوند

واعظی با بیان اینکه انتقال اینترنت به روستاها از برنامه های دیگر دولت است، خاطرنشان کرد: تاکنون در ۸ هزار روستا اینترنت راه اندازی شده و امیدوارم تا پایان سال آینده در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار روستا نیز اینترنت راه اندازی گردد.

وی در خصوص مناطق محروم اظهارداشت: به مناطق محروم و مرزی و همچنین کمتر توسعه یافته توجه داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اپراتورهای نسل سوم و چهارم، تاکید کرد: برای ارتباط با نسل سوم و چهارم اپراتور، در حال حاضر اپراتورها به سرعت در حال گسترش هستند که در شهرهای مختلف تاکنون حدود بیش از ۱۵۰ شهر نسل سوم و چهارم را در اختیار دارند که تا پایان اسفندماه به بیش از ۲۵۰ شهر خواهد رسید و به همین صورت ادامه خواهد داشت.

واعظی در خصوص پهنای باند داخلی عنوان کرد: برای پهنای باند داخلی مقرر شده است توازنی ایجاد کنیم تا  ۸۰ درصد از میزان پهنای باند تولید شده، در داخل کشور و ۲۰ در صد آن پهنای باند بین الملل باشد و برای کانال های ارتباطی نیز به همین صورت در حال گسترش هستیم.

کیفیت تولیدات شرکت «جی ال ایکس» خرمشهر همراه با معیارهای بین المللی است

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک سیاستی است که دولت تدبیر و امید به صورت جدی پیگیری می کند، تصریح کرد: این موضوع را با استانداری های مختلف و ستادی که در داخل کشور است پیگیری می کنیم تا دولت الکترونیک کار خود را با سرعت بیشتری انجام دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دلیل حضور خود در شرکت جی ال ایکس خرمشهر بیان کرد: حمایت از تولید و پژوهش داخلی از دلایل حضورم در شرکت جی ال ایکس خرمشهر است و به همه مردم و شرکت ها توصیه می گردد از کالاهایی که توسط فرزندان خودمان تولید می گردد استفاده کنند.

واعظی کیفیت تولیدات شرکت جی ال ایکس خرمشهر را مطلوب و همراه با معیارهای بین المللی عنوان کرد و اضافه کرد: دولت امیدوار است از بخش خصوص و تولیدات داخل حمایت کند.

وی با اشاره با پیامک های تبلیغاتی که از سوی اپراتورها به مشترکان ارسال می گردد، توضیح داد: اخیرا درشورای عالی فضای مجازی، کمیته ای زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد، و طبق مصوبات این موضوع ساماندهی می گردد.

برنامه تلفن همراه «گفتگو» رونمایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین خصوص در ادامه اضافه کرد: کمیته ای که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است پیامک هایی که باید برای مردم ارسال گردد را ساماندهی می کند و دستورالعملی مشخص می کند که آن دسته از پیامک هایی که مردم علاقمند به دریافت آن نیستند، برای آن ها ارسال نشود.

واعظی با اشاره به سرویس مکالمه تصویری مشترکین سیم کارت متذکرگردید: منتظر پیوست فرهنگی هستیم که اکنون مقدمات آن آماده شده است و در نوبت است تا در فضای عالی شورای مجازی مورد بحث قرار گیرد و بعد از اینکه پیوست فرهنگی تصویب شد وضعیت آن مشخص می گردد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این بازدید از برنامه تلفن همراه «گفتگو» رونمایی گردید.

 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور