صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۷ بهمن ۱۳۹۳

افزایش کم خونی در کودکان نسبت به بزرگسالان

افزایش کم خونی در کودکان نسبت به بزرگسالان

مطالعات نشان می‌دهد کم خونی در کودکان به دلایلی همچون عادات نامناسب غذایی و بروز برخی از بیماریها بیشتر از افراد بزرگسال افزایش یافته است.

کد خبر : 93110701

منبع : باشگاه خبرنگاران

تاریخ : 7 بهمن 1393

 

 

 

 

محمد رضا اعتمادی متخصص خون‌شناسی و سرطان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: عوامل مختلفی می‌توانند موجب بروز کم خونی شوند که عوامل غذایی مهمترین این عوامل هستند.
 


وی گفت: مصرف برخی از داروها از جمله داروهایی که برای درمان روماتیسم مورد استفاده قرار می‌گیرند، ابتلا به بیماریهای خود ایمنی نظیر لوپوس، برخی از روشهای درمانی مانند پرتو درمانی و شیمی درمانی، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سمی همچنین عوامل عفونی نیز از مهمترین عوامل بروز کم خونی هستند.
 


اعتمادی تاکید کرد: مطالعات نشان می‌دهد که در چند سال اخیر موارد کم خونی در کودکان به دلایلی همچون عادات نامناسب غذایی و بروز برخی از بیماریها بیشتر از افراد بزرگسال افزایش یافته است.وی یادآور شد: اغلب کودکان رژیم غذایی حاوی آهن کافی مصرف نمی‌کنند که این موضوع خود موجب افزایش ابتلا به کم خونی  در کودکان می شود.اعتمادی گفت: گوشت گاو، صدف‌های خوراکی، اسفناج، عدس، سیب‌زمینی و تخم آفتاب‌گردان حاوی منابع غنی آهن هستند.
 


وی خاطر نشان کرد: بروز عفونتهای ویروسی در کودکان نیز از دیگر دلایل بروز کم خونی در بین افراد کم سن و سال است.
 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور