صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۳ بهمن ۱۳۹۳

جزئیات بیمه ۵۴۵ هزار قالیباف

جزئیات بیمه ۵۴۵ هزار قالیباف

مدیرکل بیمه های سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام آخرین جزییات بیمه قالیبافان گفت: تا کنون ۵۴۵ هزار قالیباف تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و مشکلی برای بیمه افراد جدید وجود ندارد.

کدخبر:93110311

منبع:افکارنیوز

تاریخ:93/11/03

 

 

 

به گزارش افکارنیوز، سیروس نصیری به بیمه قالیبافان اشاره کرد و گفت: براساس اطلاعات جمع آوری شده تاکنون ۵۴۵ هزار قالیباف (بافنده قالی، قالیچه، گلیم و زیلوی خانگی) در سطح کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که البته بیمه این افراد همچنان ادامه دارد.


وی تاکید کرد: هر یک از قالیبافان که تاکنون بیمه نشده اند می توانند با مراجعه به شعب تامین اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از خدمات بهره مند گردند.

مدیرکل بیمه های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال جاری ۴۲۰ میلیارد تومان برای بیمه قالیبافان اختصاص داده شده است، اظهارداشت: نرخ حق بیمه آنان به طور یکسان معادل ۲۷درصد دستمزد مبنای کسر حق بیمه تعیین شده که ۷ درصد آن سهم بیمه شده و ۲۰درصد باقی مانده نیز از سوی دولت تامین می گردد.

وی در مورد نحوه پرداخت حق بیمه نیز گفت: بیمه شده مکلف است مبلغ حق بیمه را در دو نوبت ۶ ماهه در سال به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند .

نصیری اظهارداشت: قالیبافانی که حق بیمه خود را بطور مستمر پرداخت می کنند می توانند از مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت برخوردار گردند.

وی همچنین در خصوص بودجه سال آینده نیز اظهارداشت: پیشنهاد افزایش بودجه را در سال آینده ارائه کردیم که امیدواریم مورد موافقت گردد.


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور