صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۲ بهمن ۱۳۹۳

بیماری به نام «بوسه»

بیماری به نام «بوسه»

پروفسور عمر جویت عضو هیات علمی بخش بیماری‌های کودکان دانشکده پزشکی دانشگاه جمهوریت ترکیه اظهار کرد: بیماری بوسه که در نوزادان بیشتر دیده می‌شود سبب بروز بیماری‌های مختلفی در سنین بالا‌تر می‌شود.

کدخبر:93110202

منبع:برترینها

تاریخ:93/11/02

 

 

 

ایسنا: پروفسور عمر جویت عضو هیات علمی بخش بیماری‌های کودکان دانشکده پزشکی دانشگاه جمهوریت ترکیه بیان داشت: بیماری بوسه که در نوزادان بیشتر دیده می گردد باعث بروز بیماری‌های مختلفی در سنین بالا‌تر می‌گردد. به همین خاطر کودکان‌تان را زیاد نبوسید.


پروفسور جویت اضافه کرد: ویروس epstein-barr که سبب بروز بیماری بوسه یا با نام علمی‌اش مونونوکلئوز عفونی می‌گردد، پوست را به شدت تحریک می‌کند.
 

بیماری بوسه سبب بروز بیماری‌های خطرناکی در سنین بالا می‌شود.
 

وی اظهارداشت: ۳۰ درصد از کودکان در معرض این بیماری قرار می‌گیرند اما در برخی موارد نشانه‌هایی از آن دیده نمی‌گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: این ویروس از طریق بوسه از گونه سرایت نمی‌کند. بلکه باید در پوست زخم یا خراشی وجود داشته باشد که ویروس به داخل پوست نفوذ نماید. این بیماری با بوسه‌های آبدار و بوسه از لب منتقل می‌گردد. بویژه باید به بوسه افرادی که اعضای خانواده نیستند دقت کرد.

پروفسور جویت متذکرگردید: بیماری بوسه ممکن است باعث بروز بیماری‌هایی نظیر التهاب لوزه، کبد، طحال و بزرگ شدن غدد لنفاوی گردد. در افراد ابتلا به این ویروس خستگی مزمن وجود دارد. خصوصا در سنین بالا ریسک ابتلا به سرطان در این افراد بالاست. به همین دلیل به خانواده‌ها اکیدا توصیه می‌کنم که کودکان‌تان را در آغوش بگیرید ولی نبوسید. به بیگانگان هم اجازه ندهید کودکان‌تان را ببوسند. 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور