صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۲۴ دي ۱۳۹۳

برخورد با مسافران مرد در واگن "زنان"

برخورد با مسافران مرد در واگن "زنان"

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: رعایت حریم واگن‌های بانوان در مترو از سوی مسافران، همچون حرکت خودروها در بین خطوط سفید، الزامی و در راستای حقوق شهروندی است.

کدخبر:93102409

منبع:باشگاه خبرنگاران

تاریخ:93/10/24

 

 

 

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،دکتر محسن نایبی با اشاره به اجرای طرح آسمان آبی، زمین پاک در سطح شهر تهران اظهارداشت: احترام به حقوق شهروندی منحصر به فرهنگ ترافیکی در سطح شهر و خیابان نیست و همانطور که احترام به خط سفید در راستای حقوق شهروندی در ترافیک شهری لازم الاجراست مسافران مترو نیز باید با احترام به نمادهای فرهنگی در حمل ونقل ریلی و شهر زیرزمینی، حریم واگن های بانوان را بطور کامل رعایت کنند.

 

وی با بیان اینکه انجام سفری ایمن و آرام برای مسافران عزیز جزء وظایفی است که همیشه سرلوحه فعالیت های ما بوده است، گفت: ارتقاء سطح آرامش و آسایش شهروندان یکی از اهداف مهم در برنامه این شرکت است و از لوازم تکریم مسافران محترم مترو، حمایت از حقوق بانوان و آقایان در استفاده مطلوب از خدمات است.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اضافه کرد: امروز مسافران مترودر زمینه برخورداری از فرهنگ سفر و استفاده از مترو در سطح و تراز خوبی قرار گرفته اند که این مهم باید روز به روز ارتقاء یابد تا بدین وسیله ارائه خدمات بهینه به بهترین شکل صورت گیرد.

 

نایبی با اشاره به اینکه رعایت و حفظ حریم انسان ها در زندگی فردی و اجتماعی مهم است و حفظ حریم واگن های بانوان احترام به حقوق شهروندی است، خاطرنشان کرد: با درخواست مسافران خانم، طرح اختصاص واگن بانوان اجرایی گردید و مورد استقبال مسافران محترم نیز قرار گرفت اما متاسفانه برخی از آقایان با عدم رعایت حقوق شهروندی و ورود به این واگن‌ها مراتب ناراحتی مسافران خانم را فراهم می کنند.

 

وی با بیان اینکه برخورداری ازمحیط آرام و امن در واگن های بانوان از خواسته ها و مطالبات به حق شهروندان و مسافران عزیز است تصریح کرد: عوامل مستقر در ایستگاه ها و عوامل انتظامی مترو به جد این موضوع را پیگیری و مانع از ورود آقایان به واگن خانم ها می گردند و داخل قطارها نیز بین واگن بانوان و واگن عمومی، سازه هایی تعبیه شده که امکان تردد وجود ندارد.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران همچنین با اشاره به این موضوع که اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیز در این حوزه به صورت کامل انجام شده است، تاکید کرد: تحقق این مهم و آرامش و آسایش بانوان محترم مستلزم همکاری متقابل آقایان و بانوان در رعایت حقوق یکدیگر و همکاری این دو قشر با خدمتگزاران مردم در شرکت بهره برداری مترو تهران است.

 

وی با بیان اینکه ورود آقایان به واگن های بانوان نقض حقوق شهروندی است با اشاره به مسئله حقوقی این موضوع نیز اظهارداشت: طبق آئین نامه ها و مقررات عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، حضور آقایان در واگن های بانوان ممنوع است و طبق ماده 619 قانون مجازات اسلامی چنانچه خانمی به این موضوع اعتراض کند و این اقدام فرد، ایجاد مزاحمت برای بانوان تلقی گردد، جرم بوده و برخورد قضایی در دستور کارعوامل انتظامی مستقر در مترو قرار می گیرد.

 

نایبی تاکید کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران طرح حفظ حریم واگن های بانوان را با جدیت و قاطعیت پیگیری و اجراء می کند.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اجرای مطالبات به حق و خواسته های مسافران عزیز را جزء وظایف خدمتگزاران مردم در مترو تهران دانست و از آنها خواست با تدابیر توام با حفظ حرمت مسافران برای ایجاد نظم و انضباط در خور شأن شهروندان و مسافران عزیز اهتمام ویژه داشته باشند.

 

وی همچنین در پایان از مسافران عزیز خواست ضمن همکاری با عوامل اجرایی ایستگاه‌ها، شرکت بهره‌برداری مترو تهران را برای انجام سفرهایی توام با آرامش و آسایش یاری کنند. 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور