صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۲۱ دي ۱۳۹۳

پیروزی پرگل امارات در برابر قطر

پیروزی پرگل امارات در برابر قطر

گام نخست جام ملتهای آسیا با پیروزی پرگل امارات در مقابل قطر آغاز شد .

کد خبر : 93102106

منبع : مهر

تاریخ : 21 دی 1393

 

 

 

 

دیدارهای گروه C رقابتهای فوتبال جام ملت‌های 2015 آسیا از ساعت 10:30 امروز یکشنبه به وقت تهران با مسابقه تیم‌های ملی قطر و امارات آغاز شد که این بازی را تیم امارات با حساب 4 بر یک به سود خود پایان داد. احمد خلیل(37 و 52) و علی مبخوت(56 و 89) برای امارات گلزنی کردند و تنها گل تیم قطر را خلفان ابراهیم در دقیقه 23 به ثمر رساند.

 

دو تیم در نیمه نخست بازی جذابی را ارایه کردند . در دقایق ابتدایی بازی اشتباهات خط دفاع تیم قطر باعث شده بود تا امارات چندین بار روی دروازه این تیم خطرساز شود. بعد از آن قطر بازی را به تعادل کشاند و در دقیقه 22 صاحب گل شد. بعد از اینکه ناصر توپ مهاجم قطری را برگشت داد خلفان ابراهیم روی خط محوطه جریم با یک استپ و ضربه سرضرب دقیق توپ را درون دروازه امارات جای داد.

 

بعد از آن امارات فشار را بیشتر کرد و در دقیقه 25 تا آستانه گلزنی پیش رفت که قاسم برهان با واکنشی دیدنی ضربه سر چکشی مهاجم اماراتی را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد داور کره‌ای می‌توانست برای امارات پنالتی اعلام کند اما این اتفاق رخ نداد.

 

قطر که به ضد حملات چشم داشت در دقیقه 28 روی شوت راه دور عبدالکریم حسن خطرساز شد. این تیم در دقیقه 36 نیز می‌توانست توسط مونتاری به گل دست یابد اما این مهاجم نتوانست خود را به توپ برساند.

 

اشتباهات متوالی مدافعان قطر که از ابتدای بازی مشهود بود سرانجام در دقیقه 37 کار دست این تیم داد تا امارات به گل برسد. چند توپ رفت و برگشت در محوطه جریمه قطر با اشتباه قاسم برهان دروازه‌بان این تیم در دفع توپ تکمیل شد تا احمد خلیل گل تساوی تیم امارات را به ثمر برساند.

 

در نیمه دوم باز هم امارات بود که بازی بهتری ارایه کرد و خیلی زود از اشتباهات خط دفاعی تیم قطر استفاده کرد تا بار خود را برای کسب 3 امتیاز ارزشمند دیدار نخست در جام ملتهای آسیا ببندد.

 

احمد خلیل که در نیمه نخست گل تیم امارات را به ثمر رسانده بود این بار روی یک ضربه ایستگاهی توانست برای دومین بار دروازه حریف را باز کند. این گل در دقیقه 52 به ثمر رسید تا امارات برای نخستین بار در جریان بازی از حریف پیشی بگیرد.

 

امارات خیلی زود به گل سوم خود در این بازی رسید. در دقیقه 56 بود که علی مبخوت از اشتباه گلر تیم قطر استفاده لازم را برد و توپ برگشتی روی دفع ناقص دروازه بان حریف را به گل سوم تیم امارات تبدیل کرد.

 

بعد از این گل امارات سعی کرد بازی را اداره کند و قطر هم که بازی برده را باخته بود چندان نتوانست به حریف فشار وارد کند. در دقیقه 86 بازی اماراتی‌ها یک موقعیت تک به تک با خلفان ابراهیم را از دست دادند اما این پایان کار نبود و در دقیقه 89 علی مبخوت به راحتی روی پاسی کوتاهی که از راست فرستاده شده بود با یک بغل پا دروازه قطر را برای چهارمین بار باز کرد.

 

امارات با این برد پرگل گام نخست را در جام ملت‌های 2015 آسیا محکم برداشت.

 

 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور