صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۲۱ دي ۱۳۹۳

سخنان شهید آوینی خطاب به یک «آقازاده»

سخنان شهید آوینی خطاب به یک «آقازاده»

در ثانیه‌هایی که تصاویر فرزند «شهید خرازی» در برنامه «علم‌دار» پخش می‌شد، شهید آوینی جملاتی را خطاب به مهدی خرازی خواند.

کدخبر:93102117

منبع:افکارنیوز

تاریخ:93/10/21

 

 

 

به گزارش افکارنیوز، «حسین خرازی دهکردی» در یکی از جمعه های ماه محرمِ سال ۱۳۳۶ شمسی، اهالی خانه ای در محله‌ی«کوی کلم» اصفهان را با صدای گریه اش به وجد آورد. او به سال ۱۳۵۵ پس از اخذ دیپلم طبیعی برای طی دوران سربازی به مشهد اعزام گردید. با پیروزی نهضت امام خمینی، حسین ابتدا به «کمیته های انقلاب» ملحق گردید و سپس لباس سبز پاسداری از انقلاب را برتن نمود. تاسیس «لشکر ۱۴ امام حسین (صلوات الله علیه)» را باید نتیجه زحمات وی و شهید «مصطفی ردانی پور» دانست و سرانجام در کسوت فرماندهی همین لشکر بود که «حسین خرازی» به تاریخ هشتم اسفند ۱۳۶۵ شمسی، بال در بال ملائک گشود.


مدت کوتاهی پس از آن که پیکر پاک «حاج حسین خرازی» بر دوش مردم شریف اصفهان تشییع گردید، تنها فرزند او دیده به جهان گشود. این کودک چند هفته ای بیشتر نداشت که گروه فیلم برداری «گروه تلویزیونی جهاد سازندگی» برای تهیه یکی از برنامه های مجموعه ی تلویزیونی روایت فتح با موضوع «شهید خرازی» («علمدار») به اصفهان آمد و سری هم به خانه ی پدر آن شهید زد. آقازاده ی نورسیده ی «حاج حسین» آن جا برای نخستین بار جلوی دوربین قرار گرفت و لحظاتی از نگاه های معصومانه اش به ثبت رسید. گفتار متن این مجموعه، توسط شهید «سید مرتضی آوینی» نگاشته می گردید. در ثانیه هایی که تصاویر فرزند «شهید خرازی» در برنامه «علم‌دار» پخش می شود، این متن را با صدای «شهید آوینی» قرائت می شود:

«یادگار «حاج حسین خرازی» پسری است که بعد از شهادت او به دنیا آمده است و نامش را آن چنان که او وصیت کرده بود «مهدی» گذاشته‌اند. مهدی جان! پیش از آن که تو آن‌همه بزرگ شوی که اسلحه به دست بگیری و عَلَم پدر شهیدت را برداری، نجف و کربلا آزاد شده است. اما مهدی جان! این قرن [۱۵ هجری] قرنی است که حق در کره‌ی زمین به حاکمیت خواهد رسید. آینده در انتظار توست.»


 


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور