اخبار 5040
۱۰ بهمن ۱۳۹۳

فینال جام شانزدهم؛ استرالیا - کره جنوبی

فینال جام شانزدهم؛ استرالیا - کره جنوبی

دو تیم استرالیا و کره جنوبی مدعیان قهرمانی در مسابقات جام ملت های 2015 آسیا روز شنبه در ورزشگاه سیدنی به مصاف هم می روند.

کدخبر:93111012

منبع:ایرنا

تاریخ:93/11/10

 

 

 

به گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، استرالیا پس از شکست امارات در مرحله نیمه نهایی راهی فینال گردید در حالیکه کره جنوبی با برتری مقابل عراق صعود خود به این دیدار را قطعی کرد. 

** دو تیم در شرایطی فینالیست جام شانزدهم شده اند که در طول مسابقات عملکرد متفاوتی از خود به نمایش گذاشتند. کره جنوبی با تکیه بر خط دفاعی خود تا این مرحله پیش رفته است در حالیکه استرالیایی ها از سلاح حمله استفاده کردند. 

** کره جنوبی در مسابقات جام ملت های آسیا 2015 تا کنون یک گل هم نخورده است. آ نها تیم های عمان را یک بر صفر، کویت را یک بر صفر، استرالیا را یک بر صفر و تیم های ازبکستان و عراق را با نتیجه 2 بر صفر شکست داده اند.

** جیسون دیویدسون و ترنت ساینسبری به ترتیب در بیست و دومین و سیزدهمین بازی ملی خود، موفق شده اند نخستین گل های ملی خود را در این رقابت ها به ثمر برسانند. 

** لی جونگ هیوپ 23 ساله، دومین گل ملی خود و همچنین دومین گل خود در این بازی ها را در دیدار مقابل عراق به ثمر رساند. وی اولین مسابقه ملی خود را در اولین دیدار کره جنوبی در جام ملت های آسیا برابر عمان انجام داد و در تمامی مسابقات بعدی حضور داشت.

** استرالیا از اکتبر 2012 تاکنون موفق به پیروزی در سه مسابقه متوالی نشده است. 

** ماسیمو لوآنگو 4 مرتبه و بیشتر از هر بازیکن دیگری در این تورنومنت پاس گل داده است. 

** تا کنون 10 نفر از بازیکنان استرالیا در این مسابقات موفق به زدن گل شده اند در حالیکه تیم های دیگر بیشتر از شش گلزن متفاوت ندارند. 

** استرالیا با 12 گل، بیشترین گل های این تورنومنت را به ثمر رسانده است.

** بازیکنان تیم ملی عراق با وجود اینکه سه کار زرد بیشتر از هر تیم دیگری دریافت کرده بودند، در دیدار مقابل کره جنوبی هیچ کارت زردی نگرفتند اگرچه بازیکنان این تیم 19 بار خطا کردند. 

** کره جنوبی در نیمه اول مرحله نیمه نهایی مقابل عراق 65.8 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت. در حالیکه مالکیت توپ در نیمه دوم با 59.6 درصد در اختیار عراقی ها بود. این آمار در نهایت با 53.1 درصد در مقابل 46.9 درصد به نفع کره جنوبی بود. 

** پیروزی کره جنوبی برابر عراق، باعث شد که این تیم برای اولین بار از سال 1988 به فینال جام ملت های آسیا صعود کند. حالا این تیم منتظر نخستین قهرمانی خود در این رقابت ها از سال 1960 است.

** کره جنوبی با 77 درصد، صحیح ترین شوت ها را در دیدار برابر عراق ارسال کرد به طوریکه 7 شوت از 9 شوت این تیم به سمت دروازه حریف بود.