صفحه اصلی اخبار
اخبار 5040
۶ بهمن ۱۳۹۳

اشتباه شهرداری بناب در طراحی نماد دوچرخه

اشتباه شهرداری بناب در طراحی نماد دوچرخه

شهرداری بناب در طراحی نماد دوچرخه دچار غفلت از یک نکته ظریف شده است.

کدخبر:93110604

منبع:ایرنا

تاریخ:93/11/06

 

 

 

به گزارش ایرنا، ماه گذشته این شهرداری با توجه به اینکه شهر بناب به عنوان شهر دوچرخه شناخته شده است، اقدام به طراحی و نصب دوچرخه ای قدیمی به ابعاد 5*7 متر در میدان بسیج این شهر کرد.

در یک طرف خورجین ترکبند این دوچرخه چند عدد خیار بناب و در طرف دیگر نان بربری به چشم می خورد.

شهرداری بناب در قراردادن نماد نان بربری در خورجین دوچرخه دچار اشتباه شده چرا که نماد نان بربری ربطی به شهر بناب ندارد.

دوچرخه به عنوان پراستفاده ترین وسیله نقلیه شهروندان بنابی از زمان های قدیم تا سال های اخیر بوده و وجود بیش از 20 هزار دستگاه دوچرخه در این شهر و برگزاری همایش های سالانه دوچرخه سواری با نام بناب شهر دوچرخه موجب شهرت این وسیله در منطقه و همچنین منسوب و عجین شدن نام دوچرخه با شهر بناب شده است.

مردان بنابی که تا همین چند سال قبل اغلب به شغل کشاورزی مشغول بودند، سحرگاهان پس از اقامه نماز سوار دوچرخه شده و با آن به باغ و بوستان خود می رفتند و به هنگام بازگشت به همراه خود مقداری خیار و انگور می آوردند.

با توجه به اینکه خیار و انگور به عنوان دو محصول قدیمی و سنتی شهر بناب محسوب می گردد، بهتر بود در خورجین المان دوچرخه بناب علاوه بر خیار و به جای نان بربری نماد انگور گذاشته می گردید تا کلکسیون محصولات سنتی بناب کامل می گردید.

نان بربری نه تنها نماد شهر بناب نیست، بلکه در سازمان جهانی یونسکو به نام کشور ترکیه ثبت شده و هم اکنون بیشتر در تهران مصرف می گردد.

شهرستان بناب با 130 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و به شهر دوچرخه شهرت دارد.


نظر کاربران

شما هم می توانید نظرات خود را اینجا بیان کنید
نام :
ایمیل:
کد امنیتی :
متن نظر:

ورودکاربران
  • برای افزودن به علاقه مندی باید عضو سایت باشید !
  • ایمیل:*
  • کلمه عبور:*
  • کد امنیتی:*
  • فراموشی رمز عبور